سخن مدیر عامل


عشق و علاقه ام به طبیعت و مواد طبیعی ریشه در دوران کودکیم دارد . متولد یکی از شهرستانهای جنوب خراسان می باشم در خانه ای که آب زلال قنات در آن روان ، درخت کاری و سبزی کاری فراوان داشت رشد کرده ام ،پدرم پزشکی بود که سعی می كرد همه مداواها را با گیاهان داروئی انجام دهد . از کودکی به طبیعت ، مواد طبیعی و داروهای گیاهی انس گرفته ام ، از رشته شیمی لیسانس گرفته ام و به دلیل همین علاقه در نهایت به دامان طبیعت در تولید و فراوری گیاهان داروئی پناه آورده ام . ابتدا در کارخانه اي که از گیاهان داروئی اسانس استحصال می شد در سال 1367 مشغول به کار شدم .

با توجه به اینکه اطلاعاتم راجع به اسانس بسیار اندک بود با تلاش های شبانه روزی و ارتباط نزدیک با مراکز علمی از جمله کلیه دانشکده های داروسازی و علوم تهران و مشهد ، کلیه پژوهشکده ها از جمله پژوهشکده صنعت نفت ایران و ارتباط با آزمایشگاه های داخلی و خارجی توانستم اطلاعات کاملی راجع به اسانس ها ، درصد ترکیبات مواد موثره اسانس هر گیاه را بدست آورم .نتيجه ديگر اين تلاشهاي شبانه روزي باعث شد كه به طرحي فناورانه جهت توليد اسانس ها دست يابم .

برای تولید اسانس ها که دارای همه فاکتورهای استاندارد باشد حتماً می بایست از گیاهان سورت شده درجه یک استفاده می کردیم که در این صورت از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نبود ، اگر می خواستیم از زير سورتي گياهان که مقادیر نسبتاً زیادی بودند و معضلی برای کشاورزان محسوب می شدند اسانس گیری کنیم محصول بدست آمده ،  همه فاکتورهای استاندارد را شامل نمي شد ، این مسئله انگیزه ای شد که با تلاش شبانه روزی و انجام آزمایشات بسیار زیاد بتوانم راهکاری را بیابم که ضمن استحصال اسانس از ضایعات گیاهان به نحوی ترکیبات اضافی آن را جدا سازی نمایم که بتوانیم براساس نیاز مشتری و براساس فاکتورهای استاندارد مجدداً قسمت باقيمانده اين ترکیبات مخلوط سازی نمایم و به اسانس در رنج استاندارد های بین المللی دست یابم که تائیدیه علمی این روش از پژوهشکده علوم وصنایع غذایی را دریافت نموده ام حاصل این تلاش تولید اسانس قابل صادرات با ارزش افزوده بالا و حل مشکل کشاورزان مبنی بر سورت گیاهان می باشد.

از طرفي طرح پژوهشي توليد اولئورزين زعفران و ساير ادويه جات در دستور كار قرار گرفت كه اين طرح در پژوهشكده علوم و صنايع غذايي خراسان رضوي در سال 86 به نتيجه رسيد كه ثبت اختراع آن با شماره  014566 دريافت گرديده است . توليد الئورزين زعفران براي اولين بار در جهان و الئورزين ساير ادويه جات براي اولين بار در ايران به ثمر رسيده است

توليد اين محصولات با توجه به اينكه كشور عزيزمان مهد گياهان داروئي بخصوص زعفران است مي تواند ارز آوري زيادي داشته باشد كه جهت ساخت دستگاههاي توليد با آخرين تكنولوژي نياز به حمايت دارم كه بتوانم طرحهاي فوق را تجاري سازي نمايم .


      

شرکت اکسیر گل سرخ تولید کننده داروهای گیاهی -فرآورده های گیاهان دارویی (اسانس ، عصاره، طعم دهنده های طبیعی)  شماره تماس : 6- 35410964 - 051


کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت اکسیر گل سرخ می باشد. Copyright © 2009 - 2015 Herbalexir.com